flaga polski flaga wielkiej brytanii flaga niemiec
logo stalrent
profesjonalism, terminowość, satysfakcja

BLOG

Zastosowanie kształtowników zimnogiętych i gorącowalcowanych w budownictwie

 

Opublikowano: 26.06.2023

 

Wykorzystanie stali w budownictwie nie ogranicza się do takich elementów, jak grodzice czy szalunki. Zastosowanie znajdują również kształtowniki, które są dostępne w różnych kształtach oraz mogą powstawać w różny sposób: są produkowane na zimno lub na gorąco. Co więc warto wiedzieć o ich wykorzystaniu w budownictwie?

Czytaj dalej...

 


Zabezpieczenie wykopów wąsko- i szerokoprzestrzennych

 

Opublikowano: 13.03.2023

 

Podczas doboru szalunków trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, ponieważ tylko dopasowane do głębokości i rodzaju wykopu są w stanie zapewnić bezpieczeństwo pracownikom oraz otaczającej roboty infrastrukturze. Jednym z ważnych kryteriów podczas dobierania szalunków, jest fakt, czy mamy do czynienia z wykopem szeroko-, czy wąskoprzestrzennym.

Czytaj dalej...

 


Najważniejsze zasady stosowania ścianek szczelnych

 

Opublikowano: 19.10.2022

 

W naszej ofercie dostępne są nie tylko szalunki, ale też grodzice, z których można tworzyć zagłębione w grunt ścianki szczelne. Zebraliśmy najważniejsze zasady bezpieczeństwa, istotne podczas tymczasowego lub stałego użytkowania ścianek szczelnych.

Czytaj dalej...

 


Szalowanie głębokich wykopów w miastach

 

Opublikowano: 29.08.2022

 

Dynamiczny rozwój miast wiąże się z licznymi wyzwaniami: brakiem powierzchni dla inwestorów, koniecznością rozbudowy transportu miejskiego czy sieci kanalizacyjnych i wodociągowych. Wszystko to przyczynia się do prowadzenia głębokich wykopów w przestrzeni miejskiej. Ze względu na intensywny ruch oraz gęstą zabudowę, zabezpieczanie wykopów w takiej lokalizacji wymaga szczególnie dużo wiedzy, doświadczenia, a przede wszystkim - zdrowego rozsądku.

Czytaj dalej...

 


Przygotowanie pracowników do pracy w wykopach

 

Opublikowano: 27.05.2022

 

Szalunki zapobiegają osuwaniu gruntu poza wykopem i chronią otaczającą miejsce robót infrastrukturę, ale przede wszystkim mają zapewniać bezpieczeństwo pracownikom. Każde zaniedbanie może prowadzić tutaj do poważnego wypadku, niejednokrotnie ze skutkiem śmiertelnym, ponieważ 1 m³ gruntu waży aż 1,5 tony. Tak ważne jest więc, aby zabezpieczenie wykopu było odpowiednio dobrane i prawidłowo użytkowane, a pracownicy - przygotowani do robót.

Czytaj dalej...

 


Jak uniknąć błędów podczas szalowania wykopów?

 

Opublikowano: 8.03.2022

 

Aktualne przepisy nakładają obowiązek zabezpieczenia wykopów, aby zapobiegać osuwaniu się gruntu i zagrożeniu zdrowia, a nawet życia robotników oraz zapewnić stabilność podłoża w sąsiedztwie prowadzonych robót. System szalunkowy musi być jednak odpowiednio dobrany, a to wymaga wnikliwej analizy panujących w tym miejscu warunków i charakteru przeprowadzanych prac.

Czytaj dalej...

 

kontakt

STALRENT © 2021 01studio.eu